Ostatnio Zaktualizowany:

Regał warsztatowy – funkcjonalność

Kategorie Regał warsztatowy

Chyba wielu wie doskonale o tym, że nie ma czegoś takiego jak typowy regał warsztatowy (https://www.regaly.biz/pol_m_Regaly-metalowe-1731.html), bo są regały używane w warsztatach, w których regenerują maglownice lub te w których regenerują skrzynie biegów. W każdym z tych warsztatów regały są tymi wykonanymi ze stali polakierowane proszkowo, czyli ze stali poddanej też procesowi galwanizacji. Jednym słowem są to meble przemysłowe, w których liczy się funkcjonalność, bo to właśnie na nich składuje się pudła z częściami niezbędnymi do napraw. Te części są zróżnicowane jeśli chodzi o masę i rozmiary i po te masywne lepiej nie sięgać do głębi regału. Mowa tu nie tyle o zachowaniu porządku, co o wygodzie pracy, bo te najcięższe z części najlepiej podnosi się ze skraju półki i to nie ze szczytu regału. Tego typu istotne aspekty nie dla każdego prowadzącego warsztat się liczą, ale części właściwie poukładane, oraz sama czystość są chyba najistotniejsze.

Czynnik ludzki w warsztatach różnego rodzaju

Wiadomo nie od dziś, że ludzie nie lubią pracy w tej zgarbionej pozycji, bo taka praca sprawia ból i to zwłaszcza starszym osobom. Dlatego wielu właścicieli warsztatów ma regały warsztatowe właściwie zagospodarowane. Centralne półki tych regałów, czyli te które znajdują się od wysokości pasa, aż po wysokość ramion zazwyczaj są też i tymi najbardziej obciążonymi jakimiś masywnymi i niezbyt poręcznymi podzespołami, bo takie podzespoły najwygodniej podnosi się z tej wysokości. Kluczowe znaczenie ma też i to, że te najczęściej używane narzędzia doświadczony mechanik ma w wózku z narzędziami, który ma niewielkie kółka i sporo szuflad, bo tego typu wózki mieszczą sporo różnych kluczy i śrubokręty, czyli wszystkie narzędzia, które warto mieć pod ręką, bo po te narzędzia nie można za każdym razem podbiegać do regału, czyli w ten konkretny sposób oszczędza się czas i nie chodzi po całym warsztacie.

Utrzymywanie czystości za pomocą regału

Spory regał warsztatowy na którym trzyma się skrzynki z nakrętkami i podkładkami to też istotny element, jeśli chodzi o utrzymanie czystości w miejscu pracy. Nie chodzi tu jedynie o samo zdrowie pracowników, bo ludzie mogą się poślizgnąć nie raz i nie dwa razy na śrubie, która leży na podłodze w warsztacie. Problem pojawia się wtedy gdy dany pracownik niesie dość drogą szybę przednią limuzyny i jeśli nagle traci równowagę, a potem szyba ta pęka i rani danego pracownika. Do tego typu zdarzeń co jakiś czas dochodzi, a śruba przez którą dany człowiek stracił równowagę mogłaby znajdować się w skrzynce na regale, a nie na podłodze tuż przy ścianie niedbale porzucona wraz z kilkunastoma innymi. Zapobieganie tego typu sytuacjom polega na zakupie regału warsztatowego i na regularnym sprzątaniu w warsztacie.

Samochód zdjęcie serhii_bobyk - pl.freepik.com